Grevinnans Rum Saltvattentvålen No1 500 ml

349kr

En lyxig flytande saltvattentvål med naturligt salt från Döda havet. Rengör skonsamt, återfuktar och passar både kropp och hår – alla hudtyper och alla typer av vatten.

Det naturliga havssaltet är rikt på mineraler och ger en fräsch känsla med en uppiggande doft av äkta pepparmynta och Litsea Cubeba. Håret får fin volym och huden känns ren och välvårdad.

2 i lager

← Tillbaka

Product Description

En lyxig flytande saltvattentvål med naturligt salt från Döda havet. Den rengör skonsamt och hjälper till att bevara hudens naturliga mjukhet samtidigt som den ger en fräsch och välvårdad känsla. Saltvattentvålen passar hela kroppen, alla hudtyper och kan även användas som schampo, håret känns rent, får fin volym och en naturlig känsla.

Det mineralrika saltet från Döda havet har använts i bad i tusentals år och utvinns genom naturlig avdunstning och soltorkning utan tillsatta kemikalier. Den noggrant utvalda formulan gör tvålen till ett perfekt val även vid bad i hav, sjöar och älvar.

Saltvattentvålen No:1 har en frisk och uppiggande doft av äkta pepparmynta och Litsea Cubeba som ger en härlig känsla av renhet och energi.

Recensioner

Det finns inga recensioner än.

Bli först med att recensera ”Grevinnans Rum Saltvattentvålen No1 500 ml”